Naruto and Bleach

Forum o Naruto i Bleach

Ogłoszenie

Download dostępny po zarejestrowaniu ! Dział Naruto Gry także !

#1 2008-02-18 17:34:42

Gzyniu

Sannin

Skąd: Pińczów
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 51
Punktów :   

Kim tak naprawde jest Tobi?

Pojawiają sie różne spekulacje co do tego kim na prawdę jest Tobi. Jedni twierdzą, że to z pewnością Madara , kiedy Tobi stwierdził ,że posiądzie moc Uchiha Madary, drudzy twierdzą, że to Obito Uchiha ponieważ Tobi ma sharingana, i maskę z dziurką na jedno oko, gdyż drugie ma Kakashi, trzeci twierdza nawet, że to Madara w ciele Obito ^^. A znajdują sie nawet tacy, którzy uważają, że Tobi to 4ty Hokage!

Serdecznie zapraszam do dyskusji, może wspólnymi siłami odpowiemy na to, nękające wielu fanów Naruto pytanie!


_____________________________________________________________________________________________

http://img141.imageshack.us/img141/7799/yeaaafb8.png

Offline

 

#2 2008-02-18 17:54:57

--

Genin

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 449
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

No dobra no to czas tu troche popisać xD.
Tutaj mamy naszego tobiego :
http://i55.photobucket.com/albums/g154/DemonFox5342/TOBI2.jpg
A tutaj mamy obito:
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/2/2e/180px-Uchiha_Obito.JPG
A tutaj Madare :
http://narutoshippuuden.selaplana.com/wp-content/uploads/2007/09/uchiha-madara.JPG

No więc : Większość ludzi opiera sie na tym że Obito ma takie same włosy jak Tobi ale patrząc na te 3 obrazki widzimy że Madara ma również takie same włosy jak Tobi więc argument że Tobi to Obito bo mają takie same włosy odpada.  No więc dalej : Argumentem dla niektórych jest to że Tobi ma sharingana w prawym oku bo sharingan z lewego ,,zabrał,, mu kakashi ale równie dobrze Madara może ukrywać swego drugiego sharingana pod maską tak żeby nie męczył się używając dwóch. Tak samo robi kakashi wiec argument z tym że ma 1 sharingana raczej odpada.

Osobiście uważam że Tobi to Madara bo :
- Niewiele osób zna Madare i taki obito napewno by o nim nie wiedział.
- Tobi mówi o sobie że jest Madara
- Kto inny jak nie Madara wiedziałby o najwyższej mocy sharingana ?
- Kto inny niż Madara mógł uciec przed eksplozją deidary ?
- Jego teksty budzą podejrzenia (mówienie o sasuke kiedy tobi siedzi na pomniku Madary)

Narazie tyle. Może potem napisze coś jeszcze.


http://img525.imageshack.us/img525/848/clannadsiggy3rx2zm2.jpg

Offline

 

#3 2008-02-18 18:06:32

Gzyniu

Sannin

Skąd: Pińczów
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 51
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

po 1. Nigdy Tobi nie powiedzial ze jest madarą tylko stwierdzil ze zdobędzie "moc madary uchihy" doskonale wiem o ktorej sytuacji mowisz

- Kto inny niż Madara mógł uciec przed eksplozją deidary ?

A pewnie każdy z Akatsuki ^^ z tego co pamiętam Pain i Jirayia znaja ta technike, więc wdg mnie to odpada ^^.

- Niewiele osób zna Madare i taki obito napewno by o nim nie wiedział.

Pamiętaj że podałem  4 przykłady kim może być Tobi interesujaca jest spekulacja że Madara jest w ciele Obito gdyż nie przeżył by tylu lat na ziemi bez nowego ciała (coś jak orochimaru). A to że według ciebie jedna dziurka na oko to dla tego zeby nie używal obu na raz... wydaje mi sie smieszne ^^ sharingana mozna w każdej chwili wyłączyć a on przecież nie chodzi cały czas z włączonym sharinganem... u Kakashiego natomiast sprawa wyglada inaczej, gdyż on nie może go wyłączyć. Tobi raczej nie ograniczał by się na jedną dziurke bo toby także ograniczało jego widocznośc a także samego sharingana ^^.


_____________________________________________________________________________________________

http://img141.imageshack.us/img141/7799/yeaaafb8.png

Offline

 

#4 2008-02-18 18:22:26

--

Genin

Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 449
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

Gzyniu napisał:

sharingana mozna w każdej chwili wyłączyć a on przecież nie chodzi cały czas z włączonym sharinganem... u Kakashiego natomiast sprawa wyglada inaczej

Kakashi nie ma swojego sharingana i dlatego nie może go wyłączać. Madara ma EMS więc przejął także sharingana swojego brata co za tym idzie możliwe że nie może go wyłączać tak jak kakashi.


http://img525.imageshack.us/img525/848/clannadsiggy3rx2zm2.jpg

Offline

 

#5 2008-08-14 18:39:41

tadasz

Człowiek

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

sluchajce mam pyt gdzie wy ogladacie te dalsze oddcinki naruto ze jest madara i o tych wszystkich zeczach

Offline

 

#6 2008-08-14 18:45:56

tadasz

Człowiek

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

a tak czytalem wszystkie fora i wnioskuje tak orochimaru niee odszedl z ak mi sie wydaje ze ten caly przywodca ak dal mu taka misje ze ma wyczwiczyc sasuke i a ak porwie naruto potem orochimaru pojdzie do ak i uwolnia tego ojca madary a uwolnia go obito(tobi) sasuke i itachi i niszcza konoche wtedy sasuke sie otrzasnie bo on napewno niee zrobil by tego dobrowolnie otrzasnie sie i pomoze naruto wybic wszystkich ak i ojca madary i pewnie naruto zostanie hokage a sasuke wszystko wybacza.A po drugie lipa ze kakashi oslepnie

Offline

 

#7 2008-08-14 18:47:18

tadasz

Człowiek

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

i co o tym myslicie ?????????????????????????????

Offline

 

#8 2009-09-01 13:33:55

Shikamaru

Człowiek

5694076
Zarejestrowany: 2009-09-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

a ja wam powiem że to Obito Uchiha
-ma podobne włosy
-zachowuje się jak dziecko - no i nie mówcie mi że ludzi się zmieniają bo np.Kakashi zachowuje się tak samo jak w dzieciństwie

Offline

 

#9 2009-09-01 13:38:28

Shikamaru

Człowiek

5694076
Zarejestrowany: 2009-09-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

tadasz napisał:

a tak czytalem wszystkie fora i wnioskuje tak orochimaru niee odszedl z ak mi sie wydaje ze ten caly przywodca ak dal mu taka misje ze ma wyczwiczyc sasuke i a ak porwie naruto potem orochimaru pojdzie do ak i uwolnia tego ojca madary a uwolnia go obito(tobi) sasuke i itachi i niszcza konoche wtedy sasuke sie otrzasnie bo on napewno niee zrobil by tego dobrowolnie otrzasnie sie i pomoze naruto wybic wszystkich ak i ojca madary i pewnie naruto zostanie hokage a sasuke wszystko wybacza.A po drugie lipa ze kakashi oslepnie

napewno tak nie będzie bo orochimaru odszedł od akatsuki nie dla misji , tylko dlatego, że chciał przejąć ciało od Uchiha Itachi, aby mieć Sharingan, no i mu się nie udało, bo Itachi był za mocny, więc można powiedzieć, że ich zdradził, i z tego można wysnuć wniosek, że już nie wróci do akatsuki

a sasuke i itachi nie zniszczą Konochy bo nie będą napewno ze sobą współprawować, przecież wiadomo, że Sasuke chce zabic Itachiego

Offline

 

#10 2010-04-09 19:39:02

 nana235

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

Kolejny osobnik o dość dziwacznym wyglądzie i beztroskim usposobieniu...
Lecz wszyscy to wiedzą że Tobi to Madara bo sam to powiedział jak rozmawiał z saskiem a Tobi niemożne kłamać bo "tobi is good boy"

Offline

 

#11 2010-06-28 20:51:06

abc

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

Gzyniu napisał:

po 1. Nigdy Tobi nie powiedzial ze jest madarą tylko stwierdzil ze zdobędzie "moc madary uchihy" doskonale wiem o ktorej sytuacji mowisz

- Kto inny niż Madara mógł uciec przed eksplozją deidary ?

A pewnie każdy z Akatsuki ^^ z tego co pamiętam Pain i Jirayia znaja ta technike, więc wdg mnie to odpada ^^.

- Niewiele osób zna Madare i taki obito napewno by o nim nie wiedział.

Pamiętaj że podałem  4 przykłady kim może być Tobi interesujaca jest spekulacja że Madara jest w ciele Obito gdyż nie przeżył by tylu lat na ziemi bez nowego ciała (coś jak orochimaru). A to że według ciebie jedna dziurka na oko to dla tego zeby nie używal obu na raz... wydaje mi sie smieszne ^^ sharingana mozna w każdej chwili wyłączyć a on przecież nie chodzi cały czas z włączonym sharinganem... u Kakashiego natomiast sprawa wyglada inaczej, gdyż on nie może go wyłączyć. Tobi raczej nie ograniczał by się na jedną dziurke bo toby także ograniczało jego widocznośc a także samego sharingana ^^.

a ty jesteś fanką naruto chyba nie wiesz że madara ma oczy od brata tak jak kakashi ma od obito i oni nie mogą tego wyłonczyć i dlatego kakasz nosi maske i madara bo tracą chakrę podczas używania sharinganu a chakra madary ładuje sie w nocy kiedy śpi

Offline

 

#12 2010-06-28 20:52:32

abc

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

tadasz napisał:

sluchajce mam pyt gdzie wy ogladacie te dalsze oddcinki naruto ze jest madara i o tych wszystkich zeczach

najlepiej se wejdzi na stronke manga library tam masz mange naruto i masz wszystko

Offline

 

#13 2010-06-28 20:54:07

abc

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

tadasz napisał:

a tak czytalem wszystkie fora i wnioskuje tak orochimaru niee odszedl z ak mi sie wydaje ze ten caly przywodca ak dal mu taka misje ze ma wyczwiczyc sasuke i a ak porwie naruto potem orochimaru pojdzie do ak i uwolnia tego ojca madary a uwolnia go obito(tobi) sasuke i itachi i niszcza konoche wtedy sasuke sie otrzasnie bo on napewno niee zrobil by tego dobrowolnie otrzasnie sie i pomoze naruto wybic wszystkich ak i ojca madary i pewnie naruto zostanie hokage a sasuke wszystko wybacza.A po drugie lipa ze kakashi oslepnie

tylko problem itachi z aka zabł oro i aka chciało go dopaść więc to mało prawdo podobne ale cie rozumiem bo jeszcze mangi nie czytasz

Offline

 

#14 2010-06-28 20:57:00

abc

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

Shikamaru napisał:

a ja wam powiem że to Obito Uchiha
-ma podobne włosy
-zachowuje się jak dziecko - no i nie mówcie mi że ludzi się zmieniają bo np.Kakashi zachowuje się tak samo jak w dzieciństwie

co ty pierdolisz jak kakasz jest terazrozbawiony a wczesiniej poważny a i słyszałem tyle tematów że 3/4 tego fora by we wszystko uwierzyło a tam były takie bzdury np.że obito to madara a i on nie może sie shylać bo jedna częsić to robot a druga obito i robot poważny a obito śmieszny

Offline

 

#15 2010-07-18 17:07:36

Demonarcha

Człowiek

Zarejestrowany: 2010-07-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kim tak naprawde jest Tobi?

Off: To mój pierwszy post na tym forum. Nie czytałem regulaminu, ale zakładam, że większa jego treść jest podobna do standardowego regulaminu forum, więc mam nadzieję, że uniknę bana.

A teraz do rzeczy.

Warto spekulacje zacząć od zebrania postaci, które do tej pory wystąpiły w mandze, gdyż zakłdając, że nasz Tobi to na prawdę Uchiha Madara, to kończymy temat. Jednak w mandze spotkanie Kabuto po transformacji z Tobim było dość intrygujące. Kabuto zaproponował sojusz pokazując swoją technikę przywołania zmarłych członków Akatsuki i w szóstej trumnie znalazło się jeszcze jedno tajemnicze ciało. Biorąc pod uwagę fakt, że śmiercią naturalną Madara już dawno powinien zejść z tego świata wydaje mi się że to tajemnicze ciało może być ciałem Uchiha Madary. Wtedy okazałoby się, że nasz niedoszły Madara jest postacią, która posiadła moc Madary (prawdopodobnie częściową oraz chęć zemsty na Liściu). Kim mogłaby być taka postać. Aby saga miała ręce i nogi musiałaby być to postać, która wcześniej została wymieniona i posiadała moc Uchiha, czyli Sasuke, Itachi, Danzou, Kakashi, Obito, lub ktoś z pomniejszy z klanu Uchiha. Sasuke, Kakashi, Itachi odpada. Danzou też, gdyż już został zabity, ale warto zauważyć, że miał sharingana po tej samej stronie co Tobi (ale to oko posiadł od innego członka klanu Uchiha). Pozostał Obito, który został zmiażdżony przez głaz i raczej cieżko byłoby stwierdzić, że to właśnie Obito posiadł moc Madary, był uczniem Czwartego, a teraz w mandze widzimy, że walczą ze sobą. Mimo podobnej fryzury, aktywnego sharingana z prawej strony i podobnego stylu poruszania się wykluczam Obito. Akcja potoczyła się w wiosce liścia zbyt szybko, by Obito z przyjaciela Kakashiego stał się następcą Uchiha Madary i walczył z Liściem.

Sprawa jest naprawdę ciężka do rozstrzygnięcia i wydaje mi się, zę nie możemy mieć pewności tak jak z tym że Czwarty był ojcem Naruto (zorientowałem się, gdy Naruto szukał Tsunade). Moje wnioski są następujące i zapraszam do dalszej dyskusji:

1. Tobi jest synem Uchiha Madary.
2. Tobi jest duchem Uchiha Madary, który zna technikę materializowania się do ciała, a nie jak wydawałoby się cielesną istotą, która zna technikę dematerializacji.
3. Tobi jest efektem prac nad klonowaniem lub przywoływaniem ducha do ciała prowadzonym przez Orochimaru, by posiąść ciało do przedłużenia swojego życia i posiadania Sharingana.

Na dzień dzisiejszy z mojej strony to wszystko.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoandbleach.pun.pl